Apartament to więcej niż mieszkanie

Minęły czasy zamków wznoszonych na samotnej skale, wijących się podjazdów, zwodzonych mostów, niedostępnych twierdz. Współcześnie mamy inne twierdze, nie mniej okazałe, nie mniej prestiżowe, niemniej jednak bardziej nowoczesne – to apartamentowce. O ile twierdze były synonimem czegoś wymagającego podboju i zdobycia, często zdobycia okupionego śmiertelną ofiarą, o tyle apartamenty są bardziej dostępne oraz nie potrzebują ofiar z ludzi, są znacznie bardziej humanitarne.

Jednakże ich dostępność nie jest bez cenny: nieprzeciętność była zawsze w cenie, a już z pewnością nieprzeciętność na rynku nieruchomości, a tak jest z mieszkaniami: wyróżnia je dbałość o każdy architektoniczny szczegół, wizualnie są następcami bardzo dobrych europejskich tradycji architektonicznych. Apartamenty to znacznie więcej niż dom, aniżeli osiedle mieszkaniowe, niż blok – apartamenty mają indywidualność, prywatny rozpoznawalny charakter za kształt którego ponoszą odpowiedzialność bardzo dobre biura architektoniczne oraz w największym stopniu rozpoznawalni projektanci.

Nazwisko architekta wystarczy jedynie za całą reklamę apartamentowca. Pewne pojęcia przenigdy nie wyjdą z użycia – to nie kwestia mody, a opisywanych przez nie zjawisk: jesteśmy dobrze osłuchani z prestiżem lub luksusem, i umiemy niezawodnie wskazać, do czego się odnoszą. Jeśli WillaAnna.PL – apartamenty szklarska poręba skojarzymy z prestiżem i luksusem to skojarzymy trafnie: zaprojektowane nie wyłącznie po to, aby w nich zamieszkać, lecz też po to, aby się miały wyróżniać wizualnie. Mieszkania ubóstwiają uwodzić oraz robią to skutecznie, uwodzą nawet tych, którzy na ich zakup lub też najem nie są w stanie sobie pozwolić.

Każdy miłośnik nowoczesnej architektury nie przejdzie obojętnie obok apartamentowca, jaki designem przyćmiewa inne budowle architektoniczne w własnym otoczeniu. Tak jak apartamenty to specyficzne bryły i mieszkania, tak również specyficznych ściągają mieszkańców, i nie zawsze muszą być oni miłośnikami lub ewentualnie znawcami solidnej architektury. Apartamenty przeznaczone są dla ludzi majętnych, zwłaszcza pochodzących ze świata biznesu, lecz nie tylko, a w związku z tym dla ludzi o wysokim społecznym statusie oraz prestiżowych zawodach. Apartament podkreśla oraz wzmacnia jednocześnie już zdobyty status i prestiż jego mieszkańca.

Dodaj komentarz