Atuty dbania o paznokcie – serdecznie zapraszamy na manikiur!

Manikiur japoński powszechnie znany jest za idealną naturalną metodę pielęgnacji skóry i paznokci stóp. Posiada on nie tylko długoletnią tradycję, wywodzącą się z Japonii, jednakowoż przede wszystkim jego specyficzną cechą jest mnóstwo zalet oraz walorów, które w znacznym stopniu wpływają na stan naszych stóp. Jedna z najważniejszych zalet tego zabiegu jest fakt, iż w skład używanych tutaj maści i past wchodzą jedynie naturalne składniki, i nie ma tu żadnych groźnych dla zdrowia chemikaliów. Z tego także względu zabieg ten nie wywołuje nieprzyjemnych dla cery podrażnień, czy również objawów alergii. Puder, jaki używa się w trakcie zabiegu, po jego wypolerowaniu nadaje paznokciom śliczny, naturalny blask.

Co więcej sprawia, ze mają one witaminy takie jak na przykład: A, E, H, a również B5 i krzemionkę z morza japońskiego. Manikiur japoński posiada ogromnie mnóstwo zalet oraz atutów, a przede wszystkim koryguje krążenie krwi, aktywizuje wzrost paznokci, oraz wzmacnia je – sprawdź usuwanie naczynek warszawa. Zazwyczaj użytkuje się go, gdy kontrahent ma paznokcie nadzwyczaj słabe, o nierównej płytce, bądź rozdwajające się.

To właśnie dzięki zabiegowi, jakim jest japoński manikiur przestają się kruszyć, a także są bardziej mocne i sprężyste. Dzisiaj można wykonać go już we wszelkich doświadczonych gabinetach kosmetycznych, funkcjonujących na terenie Polski. Coraz częściej wykonywany jest również w domu, albowiem cechuje się łatwością wykonania. Jeżeli wiec nie pragniemy udawać się do salonu, lecz zabieg zrealizować we własnym domu, wymagane nam będzie: pasta z witaminami, puder, oraz polerka oraz dwustronny pilnik.

Niezbędna jest tutaj też szpatułka, którą nałożyć możemy pastę na stopy. Jeżeli wykonany go prawidłowo, stosując się do wyznaczonych zasad i kolejności zabiegu, nasze stopy odzyskają swój naturalny blask. Oprócz tego nasze paznokcie cieszyć się będą różowym połyskiem, który utrzyma się przez kolejne dwa tygodnie. Pamiętajmy także, by po zakończonym zabiegu wetrzeć w stopy oliwkę, która uprości przenikanie innych materiałów. Po zabiegu przez tydzień nie malujmy paznokci.

Dodaj komentarz