Blachy dachowe w czasie remontu lub ewentualnie konstruowania dachu

Na stworzonym przez nas rynku jesteśmy w stanie wyróżnić następujące rodzaje blach dachowych: sztampowe lub ewentualnie tak nazywane blachy dachowe innowacyjnej generacji, czyli blachy dachowe termozgrzewalne. Blachy dachowe standardowe znajdują swoje przeznaczenie między innymi w egzekwowaniu wielowarstwowych pokryć dachowych czy też izolacji przeciwwilgociowych – sprawdź blachy. Do produkcji pap tradycyjnych wykorzystywany jest asfalt niemodyfikowany, osnowę stanowi zaś tektura budownicza o gramaturze 333g/m2 bądź 400g/m2. W zależności od rodzaju blachy dachowe od wierzchniej i spodniej witryny pokryte są one drobno bądź gruboziarnistą posypką. Mimo tego, że na rynku odnajdują się obecnie nowocześniejsze typy pap, blachy dachowe szablonowe cieszą się gigantyczną popularnością, a to za sprawą ich ceny. Blachy dachowe termozgrzewalne składają się z sześciu warstw (od góry): zakład wzdłużny; posypka mineralna w rozmaitych odcieniach; wodoszczelna kompozycja bitumiczna; osnowa; wodoszczelna mieszanka bitumiczna; folia poliolefinowa.

Różnica pomiędzy tymi dwoma typami dotyczy sposobu ich układania. Na spodniej witrynie internetowej blachy dachowe zgrzewalnej ulokowana została dodatkowa warstwa asfaltu, jaka ma sprzyjać dokładnemu sklejeniu blachy dachowe z podłożem w czasie stapiania jej palnikiem gazowym. By blacha służyła nam na dłużej należy komponować ją zgodnie z pewnymi wytycznymi występującymi w sztuce budowlanej oraz w trakcie sprzyjających warunków pogodowych. Punktem, jakie najbardziej narażone jest na zniszczenie jest obróbka. Należy tutaj przede wszystkim uważać na niedociągnięcia obróbek, by w przyszłości wilgoć nie wywoływała zniszczeń oraz nie dostawała się do wnętrza mieszkania. Blacha użytkowana do pokrywania dachów musi posiadać jednolitą strukturę, nieposiadającą załamań czy dziur.

Szablonowe blachy dachowe przykleja się lepikiem lub ewentualnie klejem na gorąco lub na zimno. Blachy dachowe termozgrzewalne tudzież przykleja się przy użyciu palników gazowych. Zasada układania blachy dachowe polega na podgrzewaniu dolnej warstwy- bitum który się tam mieści topi się, dzięki czemu przykleja się ona do podłoża. Jednym ze sposobów układania blachy dachowe a równocześnie na ogół stosowanym jest zgrzewanie całej szerokości rolki oraz przytwierdzenie jej do podłoża. Blachy dachowe mają tzw. zakład pod następny pas, jaki w większości wypadków ma szerokość od 8-10cm. Aby blacha położona była szczelnie należy zgrzewać ją na minimum 8cm na długości i 10cm na zakończeniach rolek. Żeby zapobiec zbytniemu wtopieniu się asfaltu na zgrzewie czas podgrzewania nie może być nadmiernie długi.

Dodaj komentarz