Czy warto korzystać z doświadczonej drukarni?

Niesłychanie często napotykamy na ulicach kolporterów ulotek. Z reguły bierzemy dawaną nam kartkę papieru oraz nie zawsze nawet odczytując jej treść, wyrzucamy ją do kosza. Jednakże na ulotkach znajduje się wiele interesujących wiadomości. W sezonie wakacyjnym w ten sposób reklamują się różnorodne szkoły. Sporo nowo otwartych firm decyduje się na tego rodzaju promocję. Ulotki w szeregu przypadków ułatwiają nam życie, wówczas gdy mamy je pod ręką. Jeśli zawierają potrzebny adres czy też telefon danej firmy, nie musimy już wypatrywać go w internecie czy poprzez informację telefoniczną. To zezwala nam zaoszczędzić wiele czasu. Co jednakże powoduje, że w większości wypadków wyrzucamy ulotki, nawet ich nie przeczytawszy?

Przede wszystkim ich zła forma oraz kiepskie wykonanie. Znaczenie ma drukarnia i maszyny oraz tusze zamienniki jakie używają. Nikogo nie zachęcą te w znaczącym formacie, które zajmą w torebce czy kieszeni bezmiar miejsca. Ponadto niezwykle wielokrotnie są wykonane w nieciekawy oraz oklepany sposób. Ponieważ ich rolą jest reklama, inaczej zaciekawienie potencjalnego kontrahenta, ich projekt powinien być najzwyczajniej w świecie niespotykany. Z całą pewnością zapoznamy się z treścią ulotki, która zaintryguje nas nieprzeciętnym hasłem.

Ważne jest też, aby tekst nie był nadmiernie długi, ponieważ wówczas na pewno postać obdarowana tą kartką papieru zrezygnuje z jego czytania. Jeśli sami jesteśmy właścicielami firmy, która chce promować się w ten sposób, przed wizytą w drukarni, musimy skonsultować się z agencją reklamową. Jej eksperci wspomogą w wymyśleniu chwytliwego hasła, a też przedstawią nam projekt graficzny ulotki. Przy ich wytwarzaniu ważne są tak wydawałoby się mało istotne szczegóły, jak dobór barw. Jednak także w ten sposób możemy oddziaływać na kontrahenta, a co za tym idzie, zapadać mu w pamięć.

Także rozkład treści musi być słuszny, tak by można było szybko odnaleźć interesujące nas fakty, w tym dane teleadresowe. Niebanalna forma ulotki również jest mile widziana, bowiem robi odpowiednie wrażenie i wpływa na rozpoznawalność. W końcu najważniejsze jest ,by stworzona przez nas ulotka spełniła swoją funkcję jaką jest dostarczenie informacji o jednostce gospodarczej i jej działalności do trafnych odbiorców.

Dodaj komentarz