Czym zajmuje się wizażysta i co może zaoferować?

Wizażysta jest to osoba, jaka zawodowo zajmuje się aranżacją twarzy. Należy przez to rozumieć różnego typu zabiegi upiększające – aplikowanie maseczek, makijażu, pielęgnowanie włosów, brwi, rzęs, itp. Nadzwyczaj często wizażystę personifikuje się ze stylistą. Jest to jednakże istotny błąd. Wizażysta jest stylistą, ale zaledwie do pewnego momentu.

Stylista oprócz aranżancji twarzy, frapuje się też globalnym wizerunkiem danej osoby – jego strojem, a nawet postępowaniem. Początków wizażu wolno doszukiwać się w starożytności. Już w starożytnym Egipcie, atrakcyjne było pośród kobiet i mężczyzn, ozdobne malowanie twarzy oraz aplikowanie preparatów upiększających cerę. Najogromniejszy rozkwit wizażu, postrzegamy jednak od około 1920 roku. Nadszedł w takim razie potężny rozwój modelingu. Twórcy nowych kreacji, potrzebowali bowiem specjalistów, jacy połączyli by poprawnie makijaż, z pełnym ubiorem modelki.

W dzisiejszych czasach z usług doświadczonych wizażystów użytkują nie tylko modelki na wybiegu, jednakże też normalne damy. Aby stać się wizażystą powinno się w pierwszej kolejności ukończyć szkolenie makijaż permanentny. Niesłychanie praktyczne w tym zawodzie mogą wyrazić się także studia z kosmetologii. Z racji, iż zawód ten jest jeszcze w Polsce nader mało znany, osiągnięcie doświadczenia zdoła się okazać ciężkim orzechem do zgryzienia.

Większość ludzi zważa usługę wizażu za dobro luksusowe. Chociaż z roku na rok konsumentów salonów wizażu nadciąga, wciąż jest to niestety zawód niszowy. Nader ważne w tym zawodzie są także indywidualne pasje. Każdy wizażysta musi posiadać fantastyczny gust i przysłowiową smykałkę. Co więcej pożyteczne są zrozumiałość oraz nader ważna – cierpliwość. Jakże nierzadko zdarzają się albowiem kapryśne kontrahentki, jakie chcą być doskonałe w wszelkim calu. W zawodzie tym liczy się także wyobraźnia. Wizaż możemy z całą pewnością porównać do sztuki, w której główną rolę gra twarz klienta. To na nią za pomocą preparatów, przetacza się całe piękno wizażu i serce samego wizażysty. Dla specjalisty wszelki konsument, będzie kontrahentem szczególnym.

Dodaj komentarz