Fotografia ślubna – utrwalmy optymalne chwile życia

Od paru lat gigantycznych powodzeniem pośród nowożeńców cieszą się gruntownie odmienne od pospolitych sesje zdjęciowe. Przede wszystkim pracują przy nich artyści fotograficy, którzy przygotowują kompletną dokumentację zdjęciową obejmującą przygotowania do ślubu, samą ceremonię i wesele. Fotografia ślubna w absolutnie innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale spoczywające na podłodze, ostatnie poprawki sukni ślubnej, florystka przyrządzająca bukiecik, pudełko z obrączkami – i wiele, dużo innych szczegółów zatrzymanych w kadrze, a stanowiących całość.

Także sama ceremonia ślubna pokazywana jest w inny sposób – zaskakujące zbliżenia, np. jedynie na ręce pary młodej z obrączkami, elementy kościoła z jakimś przykuwającym wzrok szczegółem, losowe lecz niesłychanie wyraziste tło dla nowożeńców. Fotka weselna, wybitnie nowatorska, pokazująca wyjątkowość uroczystości, zatrzymująca sekundę w miejscu, na zawsze – tak pracuje Fotograf ślubny małopolska. Dawne fotografie były wybitnie statyczne, bez emocji, tylko i wyłącznie dokumentujące powstały fakt. Dopiero co poślubieni małżonkowie w kolorze sepii.

Pewnego dnia oglądałam album zdjęć ślubnych córki moich towarzyszy, który prawdę powiadając zachwycił mnie. Pełna sesja zdjęciowa przygotowana była przez jednego z artystów fotografików młodego pokolenia. Dopiero tu zobaczyłam, jaką drogę fotografia weselna przeszła od dostojnej, markowej sepii do zatrzymanej w kadrze dynamiki ruchu i energii.

Nie było wybranego planu do ekspozycji nowo poślubionych małżonków. Sesja zdjęciowa odeszła na ulicę, gdzie w ulicznym ruchu, gwarze, wśród pędzących samochodów, spieszących się przechodniów zjawiła się młoda para, jakoby przeniesiona z innego świata. Przede wszystkim zdjęcia były zachwycające poprzez upamiętnienie na nich wręcz błyskotliwego kontrastu – cudownie ubrana młoda para w bieli i czerni, radosna i świętująca swój dzień, na tle zabieganych ludzi, pędzących aut powszedniej rzeczywistości.

Fotografia ślubna potrafiła te dwa światy zjednoczyć w fantastyczną całość. Wydawałoby się, że miejski ruch nie jest porządnym tłem dla śnieżnobiałej sukni, jednak zdjęcia wykonane o zmierzchu, z odruchami samochodowych reflektorów w tle na pewno będą zapamiętane poprzez oglądających.

Dodaj komentarz