Gdy rodzice są w pracy – zapisz dziecko do przedszkola

Wielu rodziców jest czynnych zawodowo. W przypadku, gdy posiadają stałą, dobrze płatną pracę oraz małe dziecko, lub dzieci, w takiej sytuacji nie są w stanie zaprzepaścić własnego fundamentalnego źródła utrzymania. W takich przypadkach zawsze będą się starać o to, by ich maleństwo zostało przyjęte do żłobka, gdzie przyjęcie dziecka odbywa się na pokrewnych zasadach, jak do przedszkola. W żłobkach jednak przyjmuje się dzieci kilkumiesięczne, które żądają bezustannie praktycznie nieustannej opieki osób dorosłych. Mają zawsze zapewnioną ochronę osób pracujących w tego rodzaju instytucjach. Posiadają oni także specjalne przygotowanie pedagogiczne, a też powinny posiadać odpowiednie nastawienie, zdolności wychowawcze, jak i wymagane w takich wypadkach doświadczenie. Do przedszkoli są w większości wypadków akceptowane dzieci około trzyletnie i starsze, do szóstego roku życia. W przedszkolu rozpoczynają też już program szkolny.

Są w stanie się nie tylko bawić, lecz są również uczone pomiędzy innymi czytania, liczenia, tego, by być do pewnego stopnia samodzielnymi – oto RozanyOgrodek.PL – przedszkole prywatne warszawa mokotów. Ostatnio obszerny nacisk kładzie się na to, by uczyć dzieci w przedszkolach postępowania w wypadkach zagrożenia życia, numerów alarmowych, jak się zachowywać w słusznych sytuacjach. Popularne jest także rozpoczynanie wcześnie nauki języków obcych. Po okresie najpierw żłobka, a po pewnym czasie przedszkola następuje tzw. zerówka, gdzie dzieci już mniej się bawią, a więcej czasu jest zaprzątane na naukę bazowych rzeczy takich jak czytanie, czy liczenie, nazewnictwo przedmiotów, nazwy kolorów, nauka numerów alarmowych, jak i uczenie niezależności do pewnego stopnia, a też radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

Obecnie został wprowadzony ustawowy obowiązek posyłania dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej, który będzie oficjalnie obowiązywał wszystkie dzieci już od 2014 roku. Jakim sposobem w każdej tego typu sprawie, tak i tutaj znajdują się zarówno zwolennicy tak wczesnego posyłania dzieci do szkoły, jak oraz przeciwnicy. Sprawa jest niezwykle dyskusyjna. W 2013 roku to, czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku sześciu lat, jest gruntownie dobrowolną decyzją rodziców. Co poniektórzy się na to zdecydowali, niemniej jednak inni twierdzą, że jest to zbyt wczesny wiek.

Dodaj komentarz