Gdzie kupić firanki?

Bogatych sposobów upięcia w oknach firan i zasłon jest bodaj tak samo wiele jak pań domu. Każda dama ma prywatne triki oraz metody na to, by firanki prezentowały się jej zdaniem najpiękniej oraz stanowiły ważny element dekoracyjny w domu. Na ogół sposobów zawieszania firan uczymy się w mieszkaniu, od własnej mamy, wspomagając jej w wypełnianiu domowych obowiązków i przekazujemy je potem swoim dzieciom.

W pewnych sytuacjach można podpatrzeć przyciągające sposoby upięcia u znajomych w trakcie towarzyskiej wizyty, a następnie wykorzystać je u siebie w domu. Najczęstszy dylemat, jaki pojawia się w czasie większych porządków, w trakcie których myjemy okna i zmieniamy firany, to kwestia, czy zapinać je na gładko, tak aby nie powstała najdrobniejsza fałdka lub także zdecydować się na różnorodnego typu marszczenia: drobne czy też obfite. Wszystko zależy od tego, jaki rezultat zamiesza się uzyskać – wypróbuj firanka. Należałoby pamiętać, iż marszczone firanki dodają wnętrzu domowego klimatu, niemniej jednak optycznie mogą zmniejszać małe oraz niskie pomieszczenia.

Coraz więcej osób zamiast modnych w ostatnich latach żaluzji wypatruje innych rozstrzygnięć na dekorację kuchennych okien. Żaluzje są konkretne i ładnie komponują się z większością wnętrz mieszkalnych, jednakowoż stereotypowe firanki spotykamy w kuchniach równie w wielu przypadkach. Jest to związane z faktem, że porządnie dobrane firanki sprawiają, iż kuchnia nabiera niezwykle przytulnego, ciepłego charakteru. Białe, udekorowane falbankami i pełnymi uroku wzorkami firaneczki łączą się z domem rodzinnym i sielankowymi obrazkami domków rysowanymi przez dzieci dla swoich mam.

Trzeba naturalnie pamiętać o tym, iż kuchnia to pomieszczenie, w którym niemało się dzieje, więc każda ozdoba okienna będzie się brudzić znacznie prędzej. Nie zawsze także firanka kuchenna musi sięgać podłogi. Wystarczy długość do parapetu czy też nawet wyłącznie do połowy okna. To wystarczy, aby atmosfera kuchni stała się rodzinna oraz pełna miłych skojarzeń. Można się też zdecydować na popularną zazdrostkę. Wszystko zależy od fantazji i gustu i wystroju kuchni.

Opinie od was

  1. często mi się zdarza kupować firanki w sieciówkach budowlanych, dlatego, że są tańsze, a sama później sobie skracam, ponieważ są często za długie. Do tego zazwyczaj dobiorę sobie jakiś nowy gadżet:) który ozdobi meble czy stół. Zazwyczaj jest to jakiś obrus, świece naturalne, ramka lub wazon.

Dodaj komentarz