Gdzie nocować na urlopach w górach?

Jadąc w góry mamy wiele możliwości nocowania. Oczywiście, gdy chcemy być blisko natury i gdy to ona jest naszym kluczowym zamiłowaniem, możemy wybrać namiot, lecz powinniśmy się liczyć z tym, że będziemy musieli rozbić go na polu namiotowym bądź kempingowym bądź poszukać punktu oddalonego od szlaku i poza obszarem chronionym. To nie zawsze jest łatwe. Musimy także pamiętać, aby w pobliżu lasu nie rozpalać ognisk. Namiot jest to w takim razie sposób nocowania dla prawdziwych entuzjastów przyrody. Jesteśmy w stanie także wybrać schronisko. Mimo to musimy się liczyć, iż oraz tam nie będziemy posiadać komfortu. Najlepszym rozwiązaniem kłopotów wydaje się hotel lub ewentualnie pensjonat położony w pobliżu. Zapewniają nam wygodę oraz dają możliwość umycia się oraz posilenia w bardzo trafnych warunkach.

W hotelu będziemy posiadać własną toaletę, a śniadanie, obiad czy kolacje zjemy w restauracji hotelowej. Nie będziemy musi troskać się o nic, ponieważ nawet pokojówka posprząta w stworzonym przez nas pokoju. Jest to duża wygoda, kiedy wybraliśmy się na wakacje z dziećmi. Niejednokrotnie wybierając Sylwester Kościelisko wybieramy najtańszą ofertę. Mimo to noc w hotelu jest droga, zwłaszcza kiedy wybieramy się do większego kurortu lub ewentualnie miasta. Jednak nie zawsze tak musi być. Noc w górskim hotelu może być równie tania co w pensjonacie a wzorzec budynku jest o wiele wyższy.

Sposobem mogą być na to zakupy grupowe. Cena proponowana w zakupach grupowych przez sprzedawców jest o dużo niższa, albowiem wykupują oni większą ilość noclegów od właścicieli hoteli po znacznie niższej cenie. Bywa, że możemy nocleg perfekcyjnym paru gwiazdkowym hotelu w górach spędzić za ponad 50% taniej niż jakbyśmy sami wynajmowali jawnie od właściciela pokój. Jest to ściśle mówiąc wybitny sposób na obniżenie rachunku za nocleg, nie tracąc jednocześnie na jakości obsługi. Mimo to zaraz po wykupieniu noclegu musimy zadzwonić do hotelu oraz zająć pokój, bo ma prawo się okazać, że w terminie, w jakim pragnęlibyśmy wyjechać nie ma już wolnych miejsc. Tak może się zdarzyć, lecz pamiętajmy, iż nasz „bilety” będą ważne jeszcze parę miesięcy.

Dodaj komentarz