Golf – zabawa dla każdego, bez względu od wieku

Zapisaliśmy się na naukę gry w golfa i nadchodzi dzień, kiedy tak właściwie mamy pojawić się na polu golfowym. Tu pojawia się pytanie o ubiór. Nie ulega wątpliwości, że golfiści przedstawiają się specyficznie, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób przystosować całość stroju. Należałoby spytać o to w klubie, do którego się zapisujemy. Sporo z nich posiada dobre wytyczne, które pomogą graczom przedstawiać się, jak należy.

Niezwykle ważne jest to, aby ubiór gwarantował nam wygodę i był przewiewny. Zadbajmy też o nakrycie głowy, jakie uchroni nas przed słońcem, prażącym na polu golfowym. Strój nie powinien krępować ruchów, w takim razie zrezygnujmy np. z obcisłych jeansów. Materiał musi być lekki. Kolor spodni jest z reguły biały, beżowy czy granatowy. Panie nie powinny pojawiać się w spodenkach, albowiem w sklepach znajduje się duży wybór prawidłowo lekkich i przewiewnych spódnic. Koszulka też musi być praktyczna oraz posiadać słuszny rozmiar oraz neutralny kolor.

Golf twierdzi się za elegancki sport, w związku z tym wielokrotnie możemy zauważyć koszulki w kołnierzykiem. Jest to jak w największym stopniu wskazane. Buty muszą gwarantować utrzymanie się gracza na powierzchni. Stosuje się w tym celu korki wykonane z przeróżnych materiałów. Dogłębnych wiadomości ma obowiązek udzielić nam pracobiorca klubu. Dobre rękawiczki, używane nieraz przez golfistów, wynajdziemy w specjalistycznych sklepach – rekomendujemy także Golf w Polsce.

Wydawać by się zdołało, że golf potrzebuje jedynie umiejętnego uderzenia piłeczki oraz trafienia do dołka. Okazuje się jednakże, że na polu golfowym obowiązują również zasady samej gry, jak również obowiązek respektowania miarodajnych zachowań. W szczególe musimy zadbać o punktualność, aby pozostali gracze nie musieli na nas czekać. Jest to niezmiernie ważne. W dodatku szanujmy innych graczy oraz nie przeszkadzajmy im głośnymi rozmowami w czasie wykonywania uderzenia. Umożliwienie innym skoncentrowania się na dołku jest wymagane oraz musimy o tym pamiętać. Etykieta obejmuje również nienaganny wygląd. Nie zakładamy jeansów, dbamy o kołnierzyk oraz nie przychodzimy w dresach. Staramy się zachować ostrożność, jeżeli chodzi o estetyczne pole golfowe, żeby nie zniszczyć jego przestrzeni.

Dodaj komentarz