Interesująca alternatywa dla znanego trunku Aperol Spritz – Ramazzotti Spritz

Ciekawa wariacja na temat znanego trunku Aperol Spritz, czyli Ramazzotti Spritz to alternatywa ochoczo wybierana przez mieszkańców Hiszpanii. Ramazzotti jest o wiele chętniej dopasowywany w Hiszpanii aniżeli włoski Aperol. To wino musujące o oryginalnym posmaku a także aromacie. Jest lżejsze, wobec czego smakuje w upalne dni. Wyjątkowa receptura jaką posiada ramazzotti opiera się na smaku róży chińskiej i kwiatu pomarańczy.

Należy przyznać, że jest to nietuzinkowe połączenie smaków. Koktajl ten wzorcowo zastępuje Aperol. Fani słodkich i musujących napojów bez wątpienia nie zawiodą się, kiedy go zasmakują. Elementy, jakie są niezbędne do zrobienia ramazzotti spritz to: Ramazzotti, woda gazowana, hibiskus oraz lód. Przygotowanie nie jest skomplikowane a także nie zabierze wiele czasu. Wystarczy do dużej szklanki dodawać lodu. Należy pamiętać o tym, by było go bardzo sporo. W następnej kolejności, jedną trzecią szklanki należy wypełnić różowym dodatkiem Ramazzotti. Do kieliszka można dodać później ulubione wino musujące.

Na końcu, uzyskany trunek dekoruje się kilkoma listkami mięty. Dlatego docelowo smak jest tak bardzo orzeźwiający. Na tyle godna zauważenia alternatywa dla sławnego drinka Aperol Spritz zasłużyła na uznanie. Nie jest jeszcze zbyt sławna w Europie, lecz należy oczekiwać, że jej popularność będzie wzrastać. Nic dziwnego, że jest przedstawiona na blogu o drinkach z całego świata, jakim jest Tragos Del Mundo. Entuzjaści niezbyt mocnych trunków bez wątpienia polubią taką propozycję.

Zwłaszcza panie, dla których ważne jest to, by zasmakować czegokolwiek delikatnego, a zarazem odżywczego. Ramazzotti Spritz to doskonała opcja na spotkanie w towarzystwie koleżanek lub na imprezę ze znajomymi w gorący dzień. Zagwarantowane jest, że jeżeli ktokolwiek raz posmakuje tego trunku, to będzie to robić znacznie częściej. Jeśli komukolwiek przypadnie do gustu ta propozycja smakowa, to może od razu obeznać się z innymi, podobnymi.

Dodaj komentarz