Jaki rodzaj ziół oraz nasion kupić?

Zioła wolno zażywać w rozmaitej postaci. Najprostszą i na ogół stosowaną formą takiego farmaceutyku jest napar ziołowy. Przyrządza się go podobnie jak pospolitą czarną herbatę, dlatego też potocznie oznaczana się go herbatką ziołową. Wypada tutaj przestrzegać zaleceń.

Z reguły jest to od 2 do 4 łyżeczek suszu na szklankę wrzątku. Herbatkę pozostawiamy pod przykryciem na około 15 minut, po czym odcedzamy. Napar tego typu przyrządzany jest na ogół z ziół obejmujących olejki eteryczne, jak np. melisa, mięta czy rumianek. Niektóre zioła potrzebują zimnej bądź też chłodnej wody, żeby nie wydzielić nieprzydatnych substancji np. tłuszczy roślinnych.

Następną formą leków ziołowych jest odwar. Dostaje się go przez gotowanie, w większości wypadków kory i korzenia, od 10 do 30 minut. Niesłychanie skuteczne, chociaż sporadycznie fabrykowane, są wyciągi spirytusowe i nalewki. Zioła zalewa się alkoholem oraz pozostawia w zacienionym miejscu przez kilka tygodni – więcej na stronie feminizowane nasiona konopi. Wielokrotnie wykorzystywane są maści i proszki ziołowe dostępne również w aptekach.

Oprócz tego, zioła można przyjmować w postaci syropów, soków i powideł. Z uwagi na trudną kondycje służby zdrowia i ogromne ceny lekarstw, leczenie konwencjonalne potrzebuje ogromnej cierpliwości i pokaźnego portfela. W poszukiwaniu lepszych zarobków wielu lekarzy speców wyjeżdżą za granicę.

Aktualnie ich liczba jest zbyt mała, w porównaniu z ilością chorych. Stereotypowy pacjent czeka na wizytę u lekarza profesjonalisty od 3 do nawet ponad 6 miesięcy. Wymusza to niezbędność zasięgnięcia porady w gabinetach prywatnych, co oprócz tego podnosi wydatki leczenia. Na wizytę dostać się jest coraz trudniej, a zakup leków to wydatek nadmiernie kolosalny dla emerytów, rencistów, jak i stereotypowego Polaka.

Farmaceuci ostrzegają, iż pacjenci nabywają tylko medykamenty, których rzeczywiście potrzebują, pomijając również ważne w trakcie leczenia suplementy. Wszystko to sprawia, iż pacjenci zwracają się coraz bardziej w kierunku medycyny naturalnej. Dużą popularnością cieszą się zioła i lekarstwa wytwarzane na ich bazie. Ich zastosowanie cały czas rośnie. Zioła nie są już traktowane tylko jako przyprawy, bądź też źródło olejków eterycznych. Stają się nieodzownym elementem medycyny.

Dodaj komentarz