Jakim sposobem dbać o swojego kota? Wspomogą odpowiednie karmy

Ludzie od dziecięctwa uczeni są czułości na krzywdę, jaka dzieje się innym, też zwierzętom. Nic wobec tego paradoksalnego, iż wielu po prostu wzrusza widok bezdomnych i często wyglądających na kościste kotów. To przykre wiele osób, w głównej mierze tych przebywających w blokach, nie jest w stanie przygarnąć takich zwierzaków pod swój dać i zapewnić im dobrych warunków do życia.

Mimo to by uspokoić swoje sumienie lub najzwyczajniej w świecie aby pomóc biednym psom, postanawiają je karmić. W efekcie w ich domach zawsze znajduje się karma dla kota, która jest wysypywana w otoczeniach bloku czy w miejscach, w jakich bezdomne koty są w większości wypadków widywane. Niestety takie postępowanie może skończyć się awanturą z innymi sąsiadami. Bo jak nie ulega kwestii bezdomne koty nie przez wszystkich są mile odczuwane. I choć to oczywiście im ludzie niejednokrotnie zawdzięczają fakt, że w piwnicach nie ma myszy, przeszkadzają im hałasy i zapachy kotów przebywających w bliskim sąsiedztwie bloku. Wobec tego ludzie ci walczą z tymi, jacy dokarmiają zwierzęta. W dzisiejszych czasach to smutne jest tak, iż wiele zwierząt, przede wszystkim psów oraz kotów trafia na ulice.

Często zwierzęta te są po prostu wyrzucane przez swoich dotychczasowych właścicieli, jacy się nimi znudzili czy też po prostu już nie mają ochoty się nimi zajmować. Dużo takich zwierząt trafia do specjalnych schronisk. To kłopotliwe kłopot tych instytucji polega przede wszystkim na braku funduszy. Ich działalność opiera się niemal wyłącznie na pracy wolontariuszy, jednakże wciąż warunki panujące w takich schronieniach dla bezpańskich zwierząt są po prostu nadzwyczaj złe.

Skutkiem tego instytucje te często proszą o pomoc ludzi o dobrych sercach. Taka pomoc polegać może przede wszystkim na tym, by dostarczyć do tej instytucji niebezużyteczne materiały. Może to być sucha karma dla kota lub psa, stare koce, dzięki którym zwierzęta nie będą marzły w zimie lub ewentualnie inne potrzebne przedmioty. Naturalnie wsparcie można przekazać też w formie pieniężnej. W takiej sytuacji porządniej jednak upewnić się, iż pieniądze te zostaną używane zgodnie z przeznaczeniem.

Dodaj komentarz