Jakim sposobem nurkować? Najistotniejsze reguły

Nurkowanie to idealne zajęcie, jakie może dawać nam wiele przyjemności oraz emocji, jednakowoż powinniśmy umieć nurkować oraz w głównej mierze kierować się tymi samymi zasadami obronności za każdym wraz, nie omijając żadnej z nich. To bardzo ważne, bo nietrudno jest w tym wypadku o błąd, który ma okazję kosztować nas życie lub zdrowie. Pierwsza najważniejsza reguła w nurkowaniu to oczywiście odbycie porządnego kursu, przede wszystkim kursu nurkowania z butlą, dopiero po nim jesteśmy w stanie przejść do samego procesu nurkowania i inspirowania się dalszymi zasadami.

Nurkowanie będzie pewne, kiedy będziemy pamiętali o zasadzie wyrównywania ciśnienia, które odbywa się przy zamkniętych ustach i nosie – musimy zacisnąć na nosie palce, co weryfikuje miastar-tours.com – wycieczki hurghada. Takie działanie winno być powtarzane tak często jak tylko nam się to przypomni, możliwie jak przeważnie, albowiem inaczej ma okazję dojść do urazu ucha a nieraz nawet pęknięcia błony bębenkowej w trakcie wynurzania, z powodu różnicy ciśnień, jaka czasem bywa po prostu gigantyczna. Następna reguła to nurkowanie samotnie. Nigdy nie musimy nurkować samotnie, zawsze musimy robić to w grupie alb przynajmniej w dwie osoby, bo nie mamy nigdy pewności co stanie się pod wodą.

W pewnych sytuacjach nawet perfekcyjny sprzęt jest w stanie zawieść, a kiedy tak właściwie będziemy sami, to nasze szanse na przeżycie będą w rzeczywistości nieduże. W wielu sytuacjach przydatny jest nam partner, na przykład po to, aby spowodować sprzęt kiedy się zanurzymy. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, a liczenie na to, iż się uda jest po prostu nieodpowiedzialne i nie przystoi nurkowi, który traktuje tę sprawę poważnie.

W pewnych momentach zdarza się także, że nie zawodzi sprzęt a najzwyczajniej w świecie nasz organizm na przykład się buntuje. W takim wypadku drugi nurek na pewno nam się przyda. Ostatnia najważniejsza norma dotyczy wynurzania. Chodzi mianowicie o to, żeby w czasie wynurzania zawsze nie zapominać o niezatrzymywaniu oddechu! Trzeba oddychać niezmiennie, nieustannie oraz spokojnie, bo na nasze płuca działa wielkie ciśnienie.

Dodaj komentarz