Jakim sposobem wybrać efektywną szczoteczkę do zębów?

Mycie zębów szczoteczką elektryczną już dawno przestało być wyrazem lenistwa i zbytecznego komfortu. Badania i stomatolodzy potwierdzają, że czyszczenie elektryczną szczoteczką zębów jest o wiele skuteczniejsze od sztampowych form dbania o higienę jamy ustnej. Nadrzędnym argumentem, jaki przemawia na korzyść szczoteczek elektrycznych jest szybkość z jaką porusza się główka. Wykonuje ona parę tysięcy ruchów na minutę. Szablonowa szczoteczka wypada blado na tym tle. Żeby uzyskać taki sam efekt schematyczną metodą szczotkowania, co przez dwie minuty pracy szczoteczką elektryczną, trzeba by było szczotkować przez kilkanaście minut. Szybsze obroty sprawiają lepsze eliminowanie kamienia nazębnego, a również resztek jedzenia. Poprawniej walczą również ze zmorą białych zębów, czyli osadem z papierosów i kawy.

Elektrycznych szczoteczek ma okazję używać każdy. Jeśli jednakże mamy problem z dziąsłami, nosimy aparat bądź też korony, przed kupnem najprawidłowiej poradzić się dentysty. Pomoże nam dobrać godziwą szczoteczkę do naszych pragnień. Dbanie o higienę jamy ustnej żąda konsekwencji oraz przestrzegania paru podstawowych wskazówek. Bezdyskusyjną fundamentem jest mycie zębów po każdym posiłku – tutaj pomoże oclean.pl, używanie nici dentystycznych, a również regularne przeglądy stworzonego przez nas stanu uzębienia u dentysty. Znaczącym czynnikiem jest wybór typu szczoteczki oraz sposób szczotkowania. Zbyt twarda szczoteczka i nieprawidłowe ruchy przy szczotkowaniu są w stanie doprowadzić do odsłonięcia szyjki zębów oraz nadwrażliwości. Są to nadzwyczaj nieprzyjemne przypadłości.

Oddziałują znacznie na komfort jedzenia oraz spożywania płynów, szczególnie nazbyt gorących czy też zanadto zimnych. Jeżeli nie mamy czasu na prawidłowe szczotkowanie wtedy najlepszym rozwiązaniem problemu będzie szczoteczka elektryczna. Większość dostępnych na rynku szczoteczek wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne. Tak w następstwie tego znika niebezpieczeństwo, iż niezgodnym sposobem szczotkowania zniszczymy sobie uzębienie. Poza tym obecnie na rynku większa część szczoteczek elektrycznych jest wyekwipowana w dwustopniową regulację nacisku. Jeżeli mamy delikatne zęby, wtenczas wybieramy pomniejszy nacisk.

Dodaj komentarz