Komputery w biurze – kto ma prawo je naprawić?

Obecnie w pracy są pecety. Wszyscy funkcjonują przy pecetach, a jeżeli nie wszyscy to większość. Niewiele firm może pracować bez komputera. W sumie to pewnie, żadna korporacja nie dałaby rady bez komputera w współczesnych czasach. Komputery ujarzmiły świat. Myślą za nas, kalkulują, zapisują, rysują. Robią wszystko a my jedynie przyciskamy należyte klawisze. Nie wiem czy to jest do zakończenia właściwy pomysł by komputery zastępowały ludzi, ponieważ tak czy siak jest pomocny jakiś operator wszelkiego rodzaju urządzeń. Jednak trzeba przyznać, że komputeryzacja nowoczesnego świata przyczyniła się do zwolnień. W wielu zakładach fabrycznych nie jest już niezbędne tyle par rąk. To boleściwe, ale Tobie ludzie właśnie dzięki swojemu komputerowi w domu i to naturalnie dzięki Internetowi są w stanie znaleźć pracę lub ewentualnie poszukać jakiejś pracy przez Internet. Dla jednych komputery to zło potrzebne, dla innych wybawienie. Kto ma rację?

Każdy po trochu, ale prawda jest taka, że dzisiejsze społeczeństwo nie byłoby w stanie żyć bez komputerów oraz Internetu, co pokazuje Administracja serwerami Katowice. Jeśli gra toczy się o Internet to nie miałby on siły przebicia gdyby nie komputery, które są nienagannie przystosowane do używania Internetu. To naturalnie dzięki komputerom i Internetowi świat stał się ‚globalną wioską’. To dzięki rozwojowi informatyki oraz techniki wszystko stało się niesamowicie osiągalne. W związku z tym ludzie zaczęli wyraźnie nałogowo korzystać z tego, co jest dostępne.

Pomimo to ten nałóg nie jest jeszcze do końca zdefiniowany. Powinniśmy po prostu pamiętać, że we wszystkim wypada mieć umiar także w czasie, jaki spędzamy przy komputerze. Komputer nie powinien być substytutem życia, a niestety dla wielu osób jest czymś takim. Informatycy komponując wszelkiego rodzaju udogodnienia mieli poniekąd nadzieję, że ludzie będą korzystać ze wszystkiego do konkretnych rzeczy, zajęć. Jednak w większości domów komputery są włączone na okrągło. Ludzi zamiast spotkać się na kawie siedzą i stukają w klawiaturę. Jak to wpływa na kolejne pokolenia, które się temu przyglądają? Sądzę, że nie do końca porządnie, bowiem takim kanonom daleko do ideału.

Opinie od was

Dodaj komentarz