Kuracja i lekarstwa antydepresyjne – najpierw odwiedź psychologa

Jest wiele odmian terapii długoterminowej, opierających się na przeróżnych bazach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odkryć głębokie korzenie przyczyn depresji. Jej celem jest rozłożenie długo trwających problemów z przeszłości, z którymi nie czujemy się związani. Właśnie dlatego nie można od niej oczekiwać szybkiej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów kuracji długoterminowej jest psychoanaliza. Psychoanalitycy uważają, ze nasze problemy wywodzą się z przeszłości. Szkopułom tym nie umiemy zaprzeczyć oraz nieustannie pozostają one w prowadzonej przez nas świadomości.

Nasilają się one głównie w okresie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Poprzez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Zamiarem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje kłopoty. Chory, który rozważa taki rodzaj terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim doktorem. Jest dużo osób zaprzątających się taką terapia, lecz niektóre z nich mają niezmiernie małe doświadczenie, w następstwie tego także swego terapeutę wypada wybrać umiejętnie. Lekarstwa przyjmowane zgodnie z zarządzeniem doktora są w stanie przynieść wiarygodną poprawę już po dwóch tygodniach użytkowania – tutaj wspomoże psychoterapia Legnica.

Przeważnie jednakże potrzeba sześciu tygodni, by odczuć ich działanie. Sporo osób zażywając farmaceutyki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie uzależnia. Działają jedynie na osoby z chandrą oraz nie wywołują uczucia euforii lub odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda wolno nabyć wszystkie leki odurzające, jednak nie wolno dostać tu leków typowo depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne mają silne działanie i nagłe zaprzestanie ich przyjmowania może spowodować ekscentryczne uczucie. Nie jest to niemniej jednak objaw uzależnienia. Świadczy jedynie zmianę metabolizmu w organizmie. Po ustąpieniu depresji stopniowe zmniejszanie dawki lekarstwa, przed całkowitym, jego odstawieniem zapobiega powstawaniu wielu nieprzyjemnych objawów. Leki depresyjne pomagają w podwyższeniu poziomu neuroprzekaźników a to wywołuje poprawę marnego samopoczucia, i intensyfikują poziom związku chemicznego w półkulach mózgowych.

Dodaj komentarz