Lakiernik – ekspert, jaki umie zmienić samochód

Zwykły właściciel auta zazwyczaj nie zastanawia się, jaką substancją pokryta jest powierzchnia jego samochodu. Zabiera nowe auto w upragnionym odcieniu wprost z salonu, a jeśli idealna warstwa lakieru ulegnie zarysowaniu, oddaje pojazd do zakładu lakierniczego i nie musi się o nic martwić. Wie, że profesjonalista dobierze kolor oraz typ lakieru, do niego zaś będzie należeć ocena końcowego wyniku usługi. Z punktu widzenia lakiernika rzecz nie jest jednak tak błaha, ponieważ lakiery samochodowe to wymagające materiały, w następstwie tego powierz je specjaliście rodzaju pitstop-ams.pl – lakiernik warszawa ursynów. Najpierw należy położyć lakier podkładowy, a dopiero potem wolno przejść do aplikowania warstwy malarskiej, jaka zdecyduje o kolorze auta.

Ale to jeszcze nie koniec. Jako ostatni nakładany jest lakier nabłyszczający, który podkreśli barwę i dodatkowo będzie chronić warstwy znajdujące się pod spodem. Nakładanie lakieru to skomplikowana czynność, wymagająca dokładności, doświadczenia, a także zdolności posługiwania się specjalistycznym ekwipunkiem. A wszystkie te działania tylko w tym celu, klient konsument wyjechał z warsztatu zachwycony. O uroku konkretnego samochodu nieraz decyduje jego kolor. Na wiele aut nie zwrócilibyśmy wcale uwagi, gdyby nie niebanalny odcień karoserii. Zdają sobie z tego sprawę producenci aut oraz wciąż wzbogacają paletę barwną dostępnych lakierów, umożliwiając nawet indywidualny dobór, uwzględniający preferencje klienta salonu. To oczywiste, iż dla większości użytkowników aut kolor lakieru jest ważny, lecz tak naprawdę lakiery mogą spełniać swoje podstawowe zadanie dzięki pozostałym składnikom wchodzącym w ich zawartość. Jak wszystkie spoiwa, lakiery samochodowe powinny tworzyć na malowanych nawierzchniach doskonale gładką, cienką warstwę.

Jakość konkretnych substancji wchodzących w skład lakieru, takich jak chociażby rozcieńczalnik, wpływa na jego cechy ochronne oraz wytrzymałość, co ma tak samo duże znaczenie, jak estetyka i staranność pokrycia. Sztuka dopasowania odpowiedniego typu lakieru, technologii aplikowania na powierzchnię i innych niezbędnych materiałów w profesjonalnym lakiernictwie liczą się o wiele bardziej niż nawet najpiękniejszy kolor barwnika.

Dodaj komentarz