Najlepszy robot odkurzający do sprzątania bałaganu w kuchni

W poszukiwaniu najlepszego robota odkurzającego, tak jak w życiu, ważne jest, aby zarządzać swoimi oczekiwaniami. To naturalne, że od miesięcy byłeś związany z domem, sprzątając po sobie i swoich bliskich prawie bez przerwy. Byłeś zdumiony czystą ludzką zdolnością do tworzenia bałaganu; czułeś urazę do swojego partnera, swojego mniej uroczego niż kiedykolwiek dziecka, nawet do swojego golden retrievera.

Martwisz się przejęciem robota, przed którym Andrew Yang zawsze nas ostrzega, ale wystarczy. Pozwól robotom odkurzać, a Ty weźmiesz 1000 dolarów miesięcznie i dodatkową godzinę w nocy na prestiżową telewizję. Niestety nawet najlepszy robot odkurzający nie posprząta za Ciebie domu. Odkurzacze robotów są dobre do zbierania górnej warstwy brudu, do codziennej konserwacji, aby utrzymać sierść psa i rozsypaną kawę z daleka, ale nadal będziesz potrzebować zwykłego odkurzacza, aby usunąć ciężki brud.

To powiedziawszy, twierdzę, że każdy powinien posiadać robota odkurzającego – a zwłaszcza teraz. Roboty odkurzające to niewyczerpane źródło radości. Są uroczo głupie. Wpadają na różne rzeczy i poruszają się w dziwnych wzorcach. Nigdy nie odbierają tyle, ile chcesz. A jednak, gdy ktoś jest w domu cały dzień i desperacko szuka rozrywki, robota próżnia pojawia się. Patrzenie, jak słodki mały facet wiruje po twoich podłogach, zbierając brud i prosząc o nic w zamian, jest satysfakcjonujące. A w czasach Covida kwalifikuje się to nawet jako zabawa.

Aby przywrócić Ci ten rodzaj magii, przetestowaliśmy 9 najwyżej ocenianych modeli, aby znaleźć najlepsze odkurzacze robotów. Ponieważ jesteśmy witryną domowej kuchni, zwróciliśmy szczególną uwagę na robo-odkurzacze, które pomogą Ci w sprzątaniu kuchni i jadalni. Czytaj dalej, aby znaleźć te, które najlepiej zasysają rozsypaną kawę (i rozsypaną mąkę i wszystkie te posypki)

Najlepszy robot odkurzający ogólnie: iRobot Roomba 614

Roomba był pierwszy w rytmie robota próżniowego i pozostaje najlepszym produktem, jeśli chodzi o niedrogie, solidne odkurzacze. Model ten jest wytrzymały i przystępny cenowo, a jak może zaświadczyć kilku redaktorów Epicurious, sprawdza się przez lata.

Roomba 614 ma doskonałe możliwości czyszczenia miejscowego: porusza się po koncentrycznych kręgach, dopóki nie zbierze każdego zabłąkanego kawałka rozlanego płynu. Posiada dwie rolki szczotki, dzięki czemu skutecznie zbiera drobniejsze zabrudzenia, takie jak kurz i mąka. Ta zdolność do czyszczenia miejscowego sprawia, że idealnie nadaje się do sprzątania odizolowanych bałaganów kuchennych. Po prostu wyślij robota po przypadkowym upuszczeniu torby z bułką tartą na podłogę.

Ten robot próżniowy jest również najłatwiejszy do skonfigurowania; po prostu podłącz i gotowe. Łączenie iRobota z towarzyszącą mu aplikacją jest łatwe, a ta aplikacja jest urocza, z małymi animacjami, które identyfikują, co się dzieje.Czy Roomba mocno się zacina? Czy jego nawigacja jest mniej wyrafinowana niż nasz luksusowy wybór? Tak i tak. Ale te zastrzeżenia nie zmieniają faktu, że jest to jeden z najlepszych robo vac na rynku i zdecydowanie najlepszy w swojej cenie.

Najlepszy luksusowy robot odkurzający: robot odkurzający i mop Roborock S5

Roborock wygląda jak Hal 9000 i chociaż sprawia to, że wygląda elegancko i futurystycznie, nieco przerażające jest obserwowanie, jak jego groźne czerwone oczy wpatrują się w ciebie, gdy odkurza podłogę. Ale to efekt czerwonych oczu nadaje temu odkurzaczowi moc mapowania i właśnie w tym ta maszyna naprawdę się wyróżnia. Odkurzacz niestrudzenie mapuje każdy zakamarek Twojego domu i śledzi to mapowanie w aplikacji, dzięki czemu po zakończeniu otrzymujesz niesamowicie dokładny plan piętra.

Jest to zdecydowanie najdokładniejszy odkurzacz, jeśli chodzi o odkurzanie domu, dzięki czemu jest idealny dla osób z większymi domami.

4 poziomy herbatników: od amatora do naukowca żywności. Wygrywa również wszechstronnością. Jest to jedyny testowany przez nas robot odkurzający, który może również myć – chociaż „mop” może to przesadzać. Mocując dołączoną nakładkę na mokrą podkładkę do spodu Roborock, poleruje podłogi tak, jak robi to Swiffer, nie wymaga siły ludzkiej. Jasne, podłogi błyszczą, ale gdyby był, powiedzmy, ketchup na całej podłodze, Roborock tylko rozprowadziłby go i pogorszyłby bałagan.

Po wyjęciu z pudełka Roborock był trochę irytujący. Towarzysząca mu aplikacja była mniej intuicyjna w konfiguracji i podłączeniu niż inne modele; konfiguracja maszyny była również nieco bardziej pracochłonna, ponieważ wymagała mocowania nieznanych części, a podłączenie kabla do stacji ładującej było trudne. Ale jeśli szukasz najbardziej zaawansowanego technologicznie, dokładnego i wszechstronnego robota odkurzającego – i nie masz nic przeciwko płaceniu za to wysokiej ceny – jest to robot odkurzający dla Ciebie. cena odkurzacza bezprzewodowego w promocyjnej cenie.

Najlepszy robot odkurzający do małych przestrzeni: Eufy 15c Max

Eufy był jednym z najtańszych odkurzaczy robotów, które testowaliśmy. Był to również najbardziej elegancki profil i design. Maszyny Eufy ślizgają się po podłodze z lekkością i zwinnością, której brakuje nawet droższym robotom odkurzającym; są zdecydowanie najcichszymi modelami, prawie do tego stopnia, że jesteś sceptyczny, że faktycznie zasysają brud. Jednak w naszym teście punktowym zarówno rozlanej kawy, jak i mąki, ta próżnia sprawdziła się wyjątkowo dobrze, dokładnie sprzątając nasz kuchenny bałagan.

Jedno małe zastrzeżenie: pozostawił mały ślad mąki w pobliżu doku, kiedy go odstawiliśmy, ale tak drobne zmielenie na pewno zostanie złapane we włosie prawie każdego odkurzacza robota. Kiedy zlecono jej wykonanie pełnego cyklu czyszczenia, stwierdziliśmy, że pozostawiła podłogi tak czyste, jak każdy z konkurentów.

Technologia mapowania w tej próżni nie jest najnowocześniejsza i ma pewne problemy z pokonywaniem nierówności w dywanikach lub przeskakiwaniem przez nogi krzesła. Maszyna wydaje się również nieco słabsza i mniej wytrzymała niż droższe modele – Roomba ledwo ją pokonała ze względu na to, co wiemy o jej solidności i długoterminowej trwałości. Jednak Eufy wykonuje najważniejszą pracę, właściwe odkurzanie, bardzo dobrze. Ponieważ jest tak cichy, ale nie radzi sobie dobrze z mapowaniem dużych domów, byłby idealnym robotem odkurzającym dla mieszkańców mieszkań.

Dodaj komentarz