Navegado: tradycyjne chilijskie wino

Propozycje na nietuzinkowe trunki, jakie można wyszukać na blogu Tragos Del Mundo opłaca się faktycznie wypróbować. Wtedy wprowadzi się nieco świeżego spojrzenia do menu trunków, jakie się zwykle pija, a w dodatku da się pozytywnie zaskoczyć swoich gości. Wystarczy chociażby zajrzeć pod adres https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, żeby dowiadywać się, jak wykonać klasyczną i wyrazistą pochodząca z Chile Borgonę. Burgund to napój z czerwonym winem i truskawkami. Należy naszykować go w dużym dzbanie. Trzeba stwierdzić, że jest to rzadko spotykana mieszanka, świetna na cieplejsze dni. To napój rześki.

Można go zrobić na początku lata, w czasie sezonu na truskawki. Internauta powinien zwrócić uwagę na to, aby nie zjeść zbyt wiele owoców z takiego trunku, ponieważ nasączone alkoholem mogą uderzyć do głowy. Przepis na Burgundię jest łatwy do zrobienia. Jest to efektem tego, że zawiera mało elementów. Do wykonania wakacyjnego, chilijskiego napoju alkoholowego potrzebne są: butelka czerwonego wina, 500 gram truskawek, kosteczki lodu i niewiele cukru. Na początku myje się i kroi owoce. W następnej kolejności, zmiesza się je z cukrem oraz odstawia na pół godziny. Do słoja należy dodać wino oraz macerowane owoce. To wszystko trzeba wymieszać oraz przelać do dzbanka.

Uprzednio, dolewając do dzbanka kilka kostek lodu, aby trunek ochłodzić. Jest to dobra alternatywa dla osób, które chcą posmakować w wakacje czegoś nowego. Można też zdecydować się na inne napoje, scharakteryzowane na Tragos Del Mundo. Jest to natomiast opcja na deszczowe oraz zimne wieczory Navegado poprawi nastrój. Nie można pominąć 5 głównych składników w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru. Często do robienia Navegado stosuje się młode wina owocowe, jakimi są Merlot albo Syrah. Spośród przypraw dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, listki czerwonej róży.

Dodaj komentarz