Niewinność i luźna elegancja

Bycie nieustannie na czasie nie jest wcale prostym zadaniem. Przeciwnie jest dość czasochłonne i kosztowne. Trendy zmieniają się w każdym sezonie. To, co jeszcze niedawno było niezwykle modne, dzisiaj jest oznaką złego gustu. Jeżeli nie śledzi się na bieżąco tych wszystkich zmian, wybitnie łatwo o stylistyczną wpadkę. Zdarzyła się ona już niejednej gwieździe. Prasa kolorowa, telewizja i media elektroniczne poświęcają dużo miejsca na modowe hity. To właśnie z rozmaitych programów i artykułów można dowiedzieć się wszystkiego o nowinkach ze świata mody. Trwała jest zawsze klasyka. Łączy się z tym jednakże pewne niebezpieczeństwo. Nadmiernie częste ubieranie klasycznych strojów może stać się z niekiedy nudne oraz monotonne. Bez wyrazu oraz bezosobowy styl jest zawsze niemile widziany. Warto jest w związku z tym opracować własny styl – zawsze dobrze widziana będzie tania damska torebka. Z modą należy nieustannie eksperymentować i wybierać te przedmioty, które w najwyższym stopniu się podobają. Ślepe podążanie za modą to zła droga. Strój, aby dobrze wyglądał, musi akcentować osobowość oraz charakter noszącej go osoby.

Teraźniejsze środki masowego przekazu prezentują najnowsze trendy ze świata mody. W prasie kolorowej, w telewizji, na portalach internetowych styliści udostępniają wskazówek, w jaki sposób komponować ze sobą stroje i jak skonstruować własny oraz niestereotypowy styl. Niesłychanie cenna jest umiejętność eksponowania zalet urody oraz ukrywania wszystkich mankamentów. Perfekcyjnie dobrany strój i makijaż potrafią zrobić z przeciętnej urody kobietę prawdziwą piękność. Dlatego warto jest nieustannie eksperymentować z modą. Światowymi ikonami mody są znane modelki, aktorki oraz piosenkarki.

Najczęściej śmiało mieszają one ze sobą różnorodne style. Gustowną marynarkę umieją założyć do startych dżinsów i baletek. Kozaki zaś zdarza im się ubierać do letnich sukienek. To mieszanie trendów i badanie z ciuchami znanych projektantów zyskało nazwę styl glamour. Bez ograniczeń łączy się w nim styl elegancki ze sportowym. Dodaje się też detale garderoby pochodzące z różnych kultur. Styliści zwykle wysoko i pochlebnie oceniają takie eksperymenty.

Dodaj komentarz