Odnowa stanowisk nagrzewania indukcyjnego wykonywana przez firmę Energoel

Nowoczesne nagrzewnice indukcyjne, wyprodukowane na podstawie pewnych metod w przedsiębiorstwie Energoel są z chęcią dobierane przez wielu przedsiębiorców. Klienci mogą wybierać wśród dwóch serii: IH oraz IHM. Urządzenia te mają moc do 3kW oraz częstotliwość pracy do 2 MHz. Nagrzewnice z serii IH przeznaczone są do wyspecjalizowanego zastosowania w przemyśle oraz laboratoryjnego.

Imponująca częstotliwość pracy przeznaczona jest do: nagrzania małych frakcji metalu, stopienia lewitacyjnego próbek oraz obróbki cieplnej niedużych szczegółów. Małe wymiary głowicy pozwalają na samodzielną manipulację oraz pozwolą na nawiązanie współpracy z robotami przemysłowymi o małej nośności. Seria PDM dedykowana jest do pracy w warunkach przemysłowo – laboratoryjnych oraz standardowo wyposażona jest w tygiel węglikowy o pojemności pozwalającej na topienie 2 kg miedzi.

Piece takie przystosowane są także do stopienia metali kolorowych w przemyśle. Na witrynie internetowej opublikowane są szczegółowe rozmiary pieca. Kompletny system do grzania indukcyjnego bazuje na optymalnym sterowaniu, blokach mocy oraz innych elementach jakie wchodzą w budowę nagrzewnicy. W ofercie firmy znajdują się również piece o zastosowaniu przemysłowym. Nowatorskie rozwiązania technologiczne oddziałują na solidność i funkcjonalność maszyn. Nagrzewnice stosuje się w przemyśle i warunkach laboratoryjnych.

Wiedza o energoelektronice pozwala na opracowanie nowoczesnych maszyn, o wysokiej sprawności energetycznej. Niewysokie straty mocy mają przełożenie w zminimalizowaniu kosztów eksploatacyjnych, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W przedsiębiorstwie wprowadzony jest autorski system IPM – EnergoEl umożliwiający maksymalne, automatyczne przystosowanie mocy maszyn do zmiennych warunków wsadu, a spora sprawność energetyczna wpływa na dynamikę nagrzewania. Zaprezentowane maszyny mają niewielką masę i są małe. Każda z maszyn wykonywana jest z użyciem hartowania indukcyjnego.

Dodaj komentarz