Profesjonalnie realizowane USG jamy brzusznej w Specjalistycznym Centrum Gastrologii GASTROMED

Niedługi termin wyczekiwania na USG jamy brzusznej u dzieci w Specjalistycznym Centrum Gastrologii GASTROMED zachęca rodziców do zarejestrowania najmłodszych na diagnostykę dokładnie w tym miejscu. Nieinwazyjne badanie obrazowe jest bezbolesne, a dzieci w trakcie jego trwania mogą poczuć się pewniej. W ośrodku usg brzucha dziecka białystok wykonane jest na nowoczesnym sprzęcie, co pozwala oceniać bardzo dobrze stan narządów jamy brzusznej u dziecka – wątroby bądź jelit.

Nowocześnie zaprojektowane aparaty przygotowane są w pełni do badań z zakresu pediatrii. Badanie ultrasonograficzne u dzieci najczęściej wykonywane jest celem zdiagnozowania refluksu żołądkowo – przełykowego.

Sprawdzane są też: wielkość, położenie oraz struktura wszystkich narządów w jamie brzusznej. Na brzuch małego pacjenta nałożony jest specjalny żel, ułatwiający przenoszenie fal dźwiękowych. Są one odbijane od tkanek i przetwarzane, aby wygenerować obraz poddawanego badaniu obszaru na ekranie monitora aparatu ultrasonograficznego. Diagnostyka potrwa mniej więcej kwadrans. Podczas badania konieczne jest to, aby dziecko pozostawało nieruchomo, czyli ważna jest współpraca rodziców z lekarzem. Wyniki będą udostępnione prędko, co pozwala szybciej wprowadzić leczenie. Żeby zapisać się na badanie trzeba rejestrować się dzwoniąc lub za pomocą formularza z witryny. Wizyta zostanie umówiona tak szybko, jak to umożliwione.

Wskazania do przeprowadzenia USG to: odczucia bólowe w obrębie brzucha, biegunka, wymioty, bóle w trakcie próby dotknięcia brzucha, powiększenie obwodu brzucha, nagła strata wagi, bóle przy oddawaniu stolca, a także gorączka nieznanego pochodzenia. Podane symptomy muszą skłonić rodziców do tego, by pociechę zapisać na diagnostykę. O tym, jak przyszykować dziecko do badania mówią informacjem opublikowane na witrynie. Pociechy do 3 lat nie mogą na 3 godziny przed badaniem nic jeść, a dzieci powyżej 3 roku życia nie mogą spożywać posiłków mniej więcej 5 godzin przed badaniem. Wskazane jest to, żeby układ moczowy był zapełniony.

Dodaj komentarz