Przyspieszenie motoryzacji – co uczynić ze starymi autami?

Przemysł motoryzacyjny podczas minionego kryzysu ekonomicznego, był jedną z najogromniejszych jego ofiar. Z tygodnia na tydzień w Stanach Zjednoczonych sprzedaż oryginalnych aut spadła o jedną trzecią a pracę w tej dyscyplinie stracił ponad milion osób. Wliczając w to tysiące firm, które były kooperantami koncernów automobilowych, straty jakie w tego tytułu powstawały, oblicza się na ponad dwieście miliardów dolarów. Europa też nie zaliczyła minionych lat do udanych, jeśli gra toczy się o motoryzację, podobnie jak Japonia oraz dużo innych krajów. Jednakże wolno wykazywać umiarkowany optymizm, że załamanie rynku powoli się kończy oraz nadchodzą poprawniejsze czasy. A więc w minionym kwartale, po raz pierwszy od dwóch lat, sprzedaż oryginalnych samochodów w Stanach Zjednoczonych wzrosła o dwadzieścia procent. Może to być zasługą tanich kredytów oraz licznych rabatów i upustów, jakich udzielają tamtejsze salony. Europa na razie zatrzymała się w miejscu, co też należy odczytywać jako dobrą wiadomość – w tym też pomaga autokasacja Radom i sukcesywne wymienianie aut na nowoczesne modele. Wszyscy przyjęli te informacje z ulga oraz zadowoleniem, albowiem branża samochodowa jest perfekcyjnym miernikiem kondycji finansowej społeczeństwa. Poza tym wielkość kompletnej branży powoduje, że ma ona gigantyczny wpływ na ogólny stan gospodarki światowej.

Jeśli nic złego się nie stanie, to nadchodzący rok będzie kontynuacją solidnej koniunktury oraz sprzedaż w salonach samochodów powinna wzrosnąć o dziesięć procent. Na razie nie przekłada się to na wzrost zatrudnienia w branży motoryzacyjnej, lecz jak oceniają zawodowcy, jest to kwestią nieodległej przyszłości. Mechanika samochodowa to bardzo poważny dział, szczególnie w obecnych czasach, kiedy tak wiele samochodów jeździ po naszych drogach. Mechanika automobilowa jest z pewnością niezmiernie przyzwoicie znana.

Obecnie wiele jest serwisów obsługujących sfrustrowanych kierowców, jakich pojazdy odmówi łych posłuszeństwa. Dużo jest również warsztatów samochodowych, gdzie z pewnością stoją w kolejce coraz to pionierskie pojazdy. W istocie całkowicie prosperują, jednak świadczy to przede wszystkim o tym, że auta bywają marne. Nie ma takich, jakie aby się nie psuły. Nawet, jeżeli kupimy nowy prosto z salonu z czasem będzie coś nie tak, w końcu tak można definiować zużycie materiału.

Dodaj komentarz