Regeneracja tonerów bądź zamiana – wypróbuj, czy warto

Czym adekwatnie jest regeneracja tonera wykorzystywanego w urządzeniu drukującym? Na proces modernizowania tonera składa się parę czynności. Przede wszystkim pamiętajmy, że toner to kilka detalów, jakie muszą ze sobą nienagannie współpracować, by działać. Serwisant regenerujący toner musi wobec tego zadbać o każdy szczegół. Sprawdzić prawdopodobne uszkodzenie każdej części. Jeżeli coś jest zniszczone, to naprawić albo wymienić na nowe.

Skupmy się jednakże na dwóch w największym stopniu podstawowych częściach procesu: wymianie proszku oraz oczyszczeniu pojemnika. Proszek musi stanowić dobra mieszanka, tak by zdobyć w wydruku zadowalające odcienie oraz utrzymać w należytej kondycji bęben. Zanim proszek zostanie umieszczony w tonerze, należy przyzwoicie wyczyścić pojemnik z resztek proszku, nieraz zaschniętych. Nie wykonanie tej czynności zmniejsza pojemność oraz ma prawo spowodować uszkodzenie drukarki.

Toner po regeneracji jest jeszcze testowany – lokuje się go w drukarce oraz sprawdza jakość wydruku. Wadliwie funkcjonujący toner zostanie kolejny raz sprawdzony przez speców – tusze do drukarek Wrocław. Regenerowanie jako najbardziej ekonomiczna opcja ma wielu zwolenników wśród użytkowników drukarek. Wykorzystywanie z tonera, w którym wymianie podlega jedynie proszek oraz zużyte części, niesie za sobą także inne korzyści. Proces warto postrzegać nie tylko jako „wymianę barwnika”, jednakowoż jako dbanie o dobre funkcjonowanie całego oprzyrządowania drukującego. W fachowych punktach zajmujących się tego typu usługami, tonerem zajmą się dobrze przeszkoleni serwisanci.

Porządny punkt serwisowy korzysta przy regeneracji z najświeższych technologii, skutecznie konserwując sprzęt. Nie zrobimy tego samodzielnie w mieszkaniu, bowiem wtenczas ograniczymy się do wsypania proszku do kasety (co naprowadzam grozi defektem drukarki). A poza tym regeneracja to dbałość o ochronę środowiska. Im znacznie więcej ludzi uzupełnia zamiast wyrzucać zużyty toner, tym mniej powstaje odpadów, które w przypadku kartridżu rozkładają się paręset lat! Oszczędzamy także nasze pieniądze. Regeneracja daje oszczędność nawet do 60 % ceny nowego tonera.

Dodaj komentarz