Reklama i drukarnia – nieodłączna współpraca, która owocuje

Niemało drukarni podejmuje kooperację z firmami, dla których drukuje się wizytówki. Stanowi, to dość ogromne zlecenia, ponieważ każda powstała czy już egzystująca firma musi mieć wizytówki jest to podstawą do bycia medialnym. Wizytówki, to również reklama dla lekarzy takich jak dentyści, chirurdzy, ginekolodzy oraz właściwie każdy inny z inną specjalnością. Wizytówki określają w głównej mierze dane podstawowe takie jak imię, nazwisko, telefon, adres firmy, godziny otwarcia, czy przyjmowania. Drukarnie drukują w ten sposób podstawowe wersje. Wolno je oczywiście uzupełniać np. logiem firmy, lokalizacją, zdjęciem zmniejszonym odzwierciedlającym wystrój wnętrza (pospolite projekty dla lokali gastronomicznych) – to poleca WidePrint agencja reklamowa.

Drukarnie nieraz drukują znaczny nakład tych małych formatów wizytówek. Drukarnia katalogów jest, tak jak każda inna drukarnia, która absorbuje się wydrukiem gazet kolorowych, polega przede wszystkim na słynnym druku typu offset i Systemy wystawiennicze. Katalogi są o wiele analogiczne do gazet kolorowych. Zwykle drukowane są na potrzeby dużych korporacji. Katalogi mogą dotyczyć wszystkiego. Zarówno części motoryzacyjnych, aż po typy farb określanych do rodzaju naturalnych włosów. Katalogi są w wybitnie podobny sposób drukowane. Nakład może być na pewno trochę mniejszy, bo katalogi poniekąd nie są sprzedawane w kioskach oraz punktach prasy, tak jak miesięczniki, dzienniki lub dwutygodniki. Katalogi zazwyczaj drukowane są na potrzeby firmy, w kilkunastu egzemplarzach.

Co jakiś czas trzeba naturalnie odświeżyć, odnowić takie katalogi, którego produkty z pewnością ulegają zmianie. Wiele drukarni podejmuje się drukowania nie tylko znacznych nakładów ulotek, wizytówek, gazetek oraz kolorowych gazet. Drukarnie trudnią się też drukowaniem plakatów – Druk wielkoformatowy a również Odzież reklamowa. Wolno śmiało ogłosić, że dużo plakatów oddawane są do druku. Wszyscy w ten sposób próbują zareklamować swoją jednostkę gospodarczą, punkt sprzedaży, czy gabinet. Zazwyczaj z tego typu reklamy, cotygodniowo wykorzystują kluby oraz dyskoteki, jakie wynajmują słupy bilbordowe do przywieszania plakatów.

Dodaj komentarz