Samochodowa diagnostyka komputerowa wykonywana w AutoGlob

Samochodowa diagnostyka komputerowa realizowana w AutoGlob prowadzona jest na wysokim poziomie. Jeżeli tylko jakiś kierowca dochodzi do wniosku, że musi korzystać z takiego wyjścia, musi zapisać się na spotkanie. Doświadczeni mechanicy podłączą specjalny komputer diagnostyczny do komputera pokładowego auta.

W rezultacie można prędko doinformować się, w jakiej formie jest samochód a także czy określone parametry będą odbiegały od pożądanych, czy też wszystko jest jak należy. W produkowanych obecnie pojazdach umieszczone są komputery wewnętrzne, mające za zadanie kierować silnikiem oraz pozostałymi podzespołami. Mają one wprowadzone specjalne układy diagnostyczne, ustawione w taki sposób, aby zadbać o prawidłowe zakresy pracy dla konkretnych podzespołów i czujników.

Jeżeli jakikolwiek podzespół wykracza poza rekomendowane parametry, komputer pokładowy zapisze odpowiedni kod błędu w pamięci. To podstawa do tego, aby następnie mechanik miał okazję właściwie zlokalizować usterkę. Specjalny komputer diagnostyczny podłączany do komputera pokładowego pojazdu umożliwi bezbłędną wymianę informacji. Informacje o stanie pojazdu pozwolą ekspertowi odczytać problem i rozpoczynać jego usunięcie. Za pomocą diagnostyki komputerowej można chociażby zdiagnozować kody usterek dla systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG i EPC, immobilizera, układu paliwowego czy sterownika silnika. Ponadto można kontrolować parametry samochodu w trakcie jazdy. Wybrane urządzenia diagnostyczne umożliwiają zarządzać przykładowo automatycznymi skrzyniami biegów oraz systemami klimatyzacji.

Na usługę komputerowej diagnostyki auta warto się też zdecydować przed kupnem auta używanego. W warsztacie można w dodatku skorzystać z usługi nabijanie klimatyzacji wcześniej umawiając się na spotkanie. Pewne usługi są przeznaczone dla aut osobowych oraz dostawczych dowolnych producentów. Kompletna oferta zamieszczona jest na witrynie warsztatu.

Dodaj komentarz