Skoki spadochronowe oraz kursy AFF – tandem lub solo?

Wielu urzeczonych skokami spadochronowymi ludzi chce, chociaż raz w życiu tego uskutecznić. Połowa z nich przenigdy tego nie robi, albowiem gdzieś w miarodajnym czasie, kontrolę przejmuje strach, który wyraża wątpliwości, czy skoki spadochronowe są pewne oraz czy z pewnością w czasie ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy skacze się samemu, można mieć niepewności. Kiedy tak właściwie tudzież decyduje się na skoki w tandemie, kompletne wydarzenie jest dwukrotnie pewne. Po pierwsze, jednostka skacząca jest przytwierdzana do instruktora, który wszystko za nią robi oraz steruje kompletnym skokiem. Po drugie, sam spadochron ma w własnej konstrukcji ogromną ilość zabezpieczeń. Spadochron, to tak naprawdę dwa spadochrony, newralgiczny oraz zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez specjalnie wykwalifikowaną do tego osobę, tak zwanego układacza.

Spadochron wyekwipowany jest w Cyprys, komputer monitorujący parametry lotu i w razie potrzeby, kiedy główny spadochron nie zostaje otwarty w słusznym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest zupełnie inaczej nazywana jako AFF, inaczej Accelerated FreeFall oraz jest jednym ze szkoleń oferowanym przez aerokluby, które absorbują się skokami spadochronowymi. Jest również jednym z najpopularniejszych kursów, które można przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Szkoli ono w wybitnie ciekawej umiejętności, mianowicie ujawnia w jaki sposób spowolnić spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu i otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, właśnie dlatego uczestnik zdany jest sam na siebie oraz system zabezpieczający.

Prawidłowo jest w pierwszej kolejności przejść warsztaty fundamentalne o nazwie Static Line, jakie to umożliwia oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Polega ono na odbyciu trzech, samoistnych skoków, z małej wysokości, gdzie spadochron otwiera się sam w dobrym momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone po największej części dla ludzi, które pragną w krótkim czasie błyskawicznie nauczyć się zręczności wolnego spadania, a również tych, którzy na poważnie myślą o kontynuacji sportu.

Dodaj komentarz