Stłuczka? Czy zawsze powinieneś wezwać policję lub też lawetę?

Organ, jaki jest w stanie nam pomagać w pewnym względach, to policja. Skutkiem tego warto będzie starać się korzystać z jej pomocy, jeśli zachodzi taka potrzeba podczas wypadku samochodowego. W jakim momencie? Jeśli nastąpiło consensus między podmiotami danej kolizji, wypadku samochodowego, to nie ma potrzeby przywołania policji, by prowadziła jakieś dalsze ustalania. Jednakże nie zawsze dochodzi do porozumienia między uczestnikami takiej kolizji. Kierowcy sugerują, iż są niewinny. W takim momencie musimy postarać się o wezwanie policji, bo nie dochodzi do porozumienia.

Trzeba też uczynić również wtenczas, kiedy kierowca nie ma polisy ubezpieczeniowej OC; w chwili, kiedy jest pijany. Co będzie mogła ustalić policja? Do jej zadania wypada ustalenie, to jest winnym danego wydarzenia, jak oraz będzie jej obowiązkiem ukaranie mandatem takiej osoby a niekiedy nawet wezwanie lawety – pomoc drogowa Katowice. Jeśli chodzi o rozstrzygnięcie policji, to nie jest ono wiążące dla ubezpieczyciela. Stanowi tylko dowód w sprawie, jaka ma prawo jeszcze zostać wytoczona, jeżeli winny nie zgadza się z rozwiązaniem policji. Zapewne wielu z nas potrzebowałoby liczyć na porozumienie w czasie wypadku.

Wydaje się być takie rozwiązanie nadzwyczaj wartościowe w momencie mniejszych stłuczek, lub wypadków samochodowych. Jeśli będziemy decydować się na wzywanie policji, to z pewnością odpowiednio na tym nie wyjdziemy. Powinniśmy pamiętać o tym, że wówczas winny otrzymuje dodatkowy mandat. Jeśli jesteśmy przekonani o tym, że to my zawiniliśmy, to nie ma potrzeby przywołać takiej policji. Jakkolwiek co powinniśmy uczynić w czasie porozumienia. W głównej mierze nie możemy naprawiać samochodu, dokonywać w nim pewnych zmian. Wtedy nie moglibyśmy dostać słusznego odszkodowania.

Mamy tylko taką możliwość w momencie braku dyspozycji kontynuowania bezpiecznej jazdy. Takie naprawy, jak i dalszą pomoc, wypada starać się z niej skorzystać dopiero w momencie, gdy pozostały dokonane odpowiednie oględziny samochodu. Muszą zostać one dokonane przez przedstawiciela zakładu ubezpieczeń. On będzie mógł po takich oględzinach stwierdzić, jaką wielkość ubezpieczenia będziemy mogli zdobyć. Poza tym należy wziąć pod szczególną uwagę powiadomienie ubezpieczyciela. Może to nastąpić najprędzej po danym zdarzeniu drogowym, nie w następnej kolejności aniżeli w ciągu 7 dni.

Dodaj komentarz