W jaki sposób kurować hemoroidy oraz zmniejszyć ich bolesność?

Doktorowie uważają, że z komplikacjami hemoroidów borykają się na ogół osoby w wieku powyżej pięćdziesięciu lat, niemniej jednak nie jest to końca prawdziwością.

Ta gorzka dokuczliwość dopada również ludzi młodych, co jest wynikiem ich trybu życia, i kobiety w ciąży, obojętnie od wieku. Hemoroidy, zwane inaczej żylakami odbytu, są to podśluzówkowe, powiększone sploty żylne odbytu oraz okołoodbytnicze, spowodowane przewlekłym, ogromnym ciśnieniem krwi w tych fragmentach żył. U kobiet w ciąży jest to na ogół zjawisko przejściowe, na skutek nacisku dziecka w macicy na wewnętrzne organy ciała, zwykle po porodzie dokuczliwości ustępują. Młodzi ludzie w wielu przypadkach mają ten kłopot ze względu na siedzący tryb życia, brak ruchu, co powoduje także ucisk i podniesienie ciśnienia w tych partiach ciała ludzkiego. Hemoroidy mogą być mniej lub też bardziej dokuczliwe, najgorsze oraz najbardziej bolesne są w postaci zewnętrznej, gdzie ból powodowany jest kontaktem z bielizną, przy siedzeniu, nawet w trakcie chodzenia.

Są w stanie powstawać stany zapalne, których leczeniem musi się zająć fachowiec proktolog. W aptekach można nabyć dużo środków farmakologicznych leczących hemoroidy, a czy można sobie z nimi radzić na własną rękę? Każdy, kto cierpiał lub cierpi na tę dolegliwość, z pewnością ma swoje domowe sposoby na hemoroidy – jeżeli pragniesz zapoznać inne metody, przetestuj więcej na hemoroidy. Można uśmierzyć ból środkami farmaceutycznymi przeciwbólowymi. Jednak jest to metoda krótkoterminowa, po jakimkolwiek czasie ból powraca.

Co poniektórzy polecają kąpiele w gorącej wodzie, jakkolwiek jest to kłopotliwe, bo żeby odniosły pożądany skutek, należy je wykonywać kilka lub też kilkanaście razy dziennie, co przy regularnej pracy na etacie jest to raczej niemożliwe. Ulgę zapewnia smarowanie hemoroidów wazeliną lub ewentualnie inną maścią natłuszczającą, zapobiega to ciężkiemu ocieraniu guzków o siebie i o bieliznę. Okazuje się, że niektóre lekarstwa naturalne mamy w zasięgu ręki. Jesteśmy w stanie wykorzystać owoce oraz korę kasztanowca, a już wiosną, w dowolnym parku możemy nazbierać dowolną ilość kwiatów kasztanowca, z których zrobimy silny ekstrakt, napar. Dodany do wody, bądź do robienia okładów, wspomoże w walce z hemoroidami w trakcie tzw. nasiadówek.

Dodaj komentarz