W jaki sposób najporządniej przygotowywać się do dalszej podróży busem?

Daleka podróż, szczególnie autokarem, ma to do siebie, że wypada się do niej porządnie przygotować, aby nic nie zakłóciło nam idyllicznego podróżowania. Podstawowa rzecz, o której trzeba nie zapominać jest dosyć prozaiczna.

Chodzi o skorzystanie z toalety tuż przed wyjściem z mieszkania. Nieco lepszej jakości busy mają toaletę, z której można skorzystać w trakcie jazdy. Jeżeli niemniej jednak chodzi o autokary na krótsze trasy (bądź na dłuższe, zapewniane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej), to nie znajdziemy w nich takich wygód. Następną ważną sprawą jest naładowanie komórki przed odjazdem. Jeśli rozładuje się nam w trakcie jazdy, a ktoś ma nas odebrać z przystanku, powinniśmy liczyć na uprzejmość sąsiada z fotelu obok. Z takiego też powodu, porządniej zapisać sobie na kartce numer telefonu osoby, do której jedziemy.

Oszczędzi nam to napięcia też w wypadku, kiedy z komórką stanie nam się coś złego – na przykład wypadnie z kieszeni i roztrzaska się. Miniona rzecz, o której musimy nie zapominać, to właściwa ilość wody i jedzenia. Dokonując zakupu określonego produktu, czy również usługi zwracamy szczególną uwagę na wiele rzeczy. Zazwyczaj staramy się wybrać ofertę jak najbardziej wartościową, inaczej za stosunkowo niewielkie pieniądze kupić towar jak najlepszy pod wieloma względami. Mimo to w czasach kryzysu i utrzymującego się, wysokiego poziomu bezrobocia w Polsce, wielu z nas zwraca szczególną uwagę przede wszystkim na cenę. Jeżeli chodzi o busy do Holandii, to wydatki wynajęcia takiego busa są coraz pokaźniejsze, jednakowoż dalej niezmiernie niskie w porównaniu do samolotów. Dzieje się tak po największej części z powodu ostatnich podwyżek cen benzyny. Nawet tankowanie samochodu gazem nie jest już tak opłacalne, jak było jeszcze parę lat temu. Perspektywy na przyszłość nie są zanadto zachęcające – rząd zapowiada, że następne podwyżki wejdą już niebawem.

Jeśli przy tym uwzględnimy, iż właściciele firm transportowych muszą zapewnić swoim pracownikom nadal tą samą wysokość pensji (plus doraźne premie), to logiczne staje się, iż usługi transportowe są coraz droższe. Co za tym idzie, ceny biletów wzrastają nagle z dnia na dzień. Jedynie ich wcześniejsza przedsprzedaż pozwala trochę obniżyć sumpty.

Dodaj komentarz