W jaki sposób poprawić wygląd powiek oraz oczu?

Słuszny makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów całej sztuki upiększania twarzy. Do jego wykonania potrzeba bo nie tylko wprawy, jednak też odrobiny fachowej wiedzy. Jeżeli prawidłowo dostosujemy barwy i kreski do tęczówki naszego oka oraz kształtu powiek, możliwe jest osiągnięcie autentycznej metamorfozy. Właściwie dostosowane kolory cieni i kredek optycznie otwierają oczy, podkreślają ich barwę oraz gruntownie ożywiają całą naszą twarz. Umiejętny rysunek kreski natomiast, koryguje kształt oka, a właściwa szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet w największym stopniu niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim wypada wybierać barwy zimne. Mogą to być róże, beże, brązy, codzienności, srebrzystości i granaty. Tęczówka zielona doskonale współgra z kolorem wrzosowym, purpurowym oraz fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych warto zdecydować się na kredkę brązową bądź brunatną. Piękno interesujących oczu brązowych najodpowiedniej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane lub oliwkowe – nieraz niemniej jednak przyda się lifting powiek. Czaru oraz uroku doda grafitowa kredka. Codzienna poprawa urody to sprawa priorytetowa dla pań, wyjeżdżających o poranku do pracy.

Makijaż, w jakim zjawiamy się w firmie, czy biurze nie powinien być nazbyt widoczny oraz ordynarny, a jego zadaniem jest jedynie dyskretnie uwydatniać walory opisującej nas urody i sprytnie ukrywać istniejące mankamenty natury. Najistotniejszą sprawą naturalnego makijażu jest gładka cera. W następstwie tego tak istotne jest właściwe dobranie podkładu do posiadanej karnacji oraz kolorytu skóry. W celu zatuszowania możliwych wyprysków bądź cieni pod oczami, wypada zastosować korektor, pamiętając aby jego barwa była o odcień jaśniejsza od narzuconego fluidu. Na dzień o wiele odpowiedniej nadają się jaśniejsze cienie do powiek.

Wolno wybrać na przykład odcienie beżowe, brzoskwiniowe, czy wrażliwe szarości. Istotne jest też obłaskawienie, w szeregu przypadków niesfornych brwi. Jeżeli są krzaczaste i gęste, można użyć bezbarwnego żelu, który uporządkuje je we dobry sposób. Brwi delikatne i jasne należy przyciemnić nieco kredką lub ewentualnie cieniem do powiek. Na zakończenie tuszujemy rzęsy oraz nakładamy odrobinę delikatnej pomadki na usta.

Dodaj komentarz