Walka z cellulitem – jakie są symptomy i powody powstawania pomarańczowej skórki?

Walka z tak oznaczaną skórką pomarańczową nie jest taka prosta, jak na pozór ma okazję się wydawać. Jeżeli i ciebie dotyczy ten kłopot, to z pewnością szczegółowo wiesz, o czym mowa. Nie każda pani wprawdzie boryka się z kłopotem skórki pomarańczowej, jednak jak się okazuje, kłopot ten dotyczy dość obszernej liczby kobiet. Od lat opracowywane są różnego typu kosmetyki na cellulit, jednakże nie zawsze okazują się one do końca efektywne.

Dzisiaj w hipermarketach oraz w znaczących centrach handlowych możemy kupić przeróżnego rodzaju kremy na skórkę pomarańczową, w szeregu przypadków nawet mnóstwo one kosztują. Obok preparatów opracowywane są coraz to znacznie bardziej nowatorskie terapie, jakie również mają pomagać w zwalczaniu tego problemu u kobiet.

Nie jest to łatwe, jednak miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pozostaną opracowane nowoczesne metody walki z uporczywą skórką pomarańczową, której kobiety tak nie kochają – polecamy endermologia warszawa promocja. Jeżeli natomiast pragniemy mieć jędrną oraz gładką skórę, zatroszczmy się w głównej mierze o ruch, albowiem on w kluczowej mierze jest w stanie zapobiegać tego typu komplikacjom, jakie spędzają dzisiaj sen z powiek wielu kobietom.

Najczęstszymi i zarazem w największym stopniu widocznymi przyczynami skórki pomarańczowej są: pofałdowana i nierówna skóra, jaka niestety przedstawia się nadzwyczaj nieestetycznie. Kłopot cellulitu niestety dotyczy istotnej ilości kobiet, a nie każda wie, jak wypada mu przeciwdziałać oraz jak postępować, by chociaż w małym stopniu zapobiec jemu dynamicznemu rozwojowi. W pewnych momentach na skórze pojawiają się też niewielki grudki oraz zgrubienia, jakie mogą pojawiać się na udach, biodrach lub ewentualnie na pośladkach.

Wciąż poszukiwane są przyczyny powstawania skórki pomarańczowej, a jak sądzą naukowcy, koronną rolę w procesie jej powstawania mają w głównej mierze hormony, a głównie estrogeny. To naturalnie one przyczyniają się do wyżej wymienionych objawów, powodując tą kobiecą przypadłość. To naturalnie także z tego względu kłopot ten dotyczy przede wszystkim kobiet – bo mechanizm powstawania uporczywej skórki pomarańczowej związany jest z po największej części z zaburzeniami hormonalnymi, z estrogenami. Mężczyzn kłopot ten właściwie prawie nie dotyczy. Cellulit, określany mianem po prostu skórką pomarańczową jest w takim razie typowo damską kobiecą przypadłością.

Dodaj komentarz