Zmieniamy toner w drukarce

Drukarki laserowe są wydajniejsze od schematycznych drukarek atramentowych. Jakość wydrukowanych za ich pomocą witryn także jest korzystna. Mimo to bez ustanku ogromnym kosztem zostaje zakup oryginalnych tonerów wyprodukowanych przez producenta drukarki. Kiedy decydujemy się na zakup drukarki laserowej bierzemy więc pod uwagę jakość oprzyrządowania i koszty eksploatacji. Wybitnie często decydujemy się także na zakup tonerów alternatywnych zamiast o dużo droższych innowacyjnych wkładów. Kiedy drukujemy na potrzeby własne, jesteśmy nawet gotowi przymknąć oko na gorszą jakość wydruków. Z wielu osiągalnych na rynku zastępników perfekcyjne są tonery zamienne fabrycznie nowe oraz tonery remanufakturowane. Jeszcze tańsza propozycja to hp m15w toner zamiennik. Jednakowo jak toner remanufakturowany, używa on puste oryginalne kasety, jednakże części nie są w nich wymieniane.

Producent wyłącznie je czyści a toner napełnia koniecznym proszkiem. Przygotowanie takiego tonera jest o dużo tańsze, niemniej jednak jakość również jest słusznie gorsza. Drukarki laserowe są na pewno bardziej wydajne aniżeli drukarki atramentowe, jednak zakup tonera to dość istotny wydatek. Wybierając nową drukarkę, warto zapoznać się z jej parametrami oraz opiniami na jej temat a także wybadać w jakich cenach są oryginalne tonery fabrykowane do interesującego nas typu oraz modelu drukarki laserowej. Należytym rozwiązaniem jest także zdecydowanie się na zakup tonera alternatywnego. Jego cena jest zdecydowanie niższa.

Jeśli nie przeszkadza nam ewentualna gorsza jakość wydruków warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są tonery zamienne fabrycznie nowatorskie i remanufakturowane w wersji pełnej i ekonomicznej. Jednak zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem jest regeneracja. Polega ona właściwie na tym samym co produkcja tonerów zamiennych remanufakturowanych. W oryginalnej, pustej kasecie wymienia się tylko te detale, które zużyły się w czasie eksploatacji. Następnie pojemnik napełnia się dobrym proszkiem. Przy regeneracji wykorzystywana jest jednakże dostarczona przez klienta pusta kaseta.

Opinie od was

  1. Do tej drukarki widziałem sporo tonerów w sieci, i sam też się zastanawiałem który wybrać. W rezultacie wybór padł na firmę TFO z tej strony https://inkhouse.pl/materialy,do-hp-laserjet-pro,m15a,d-3565.html, bo Activejet i TB Print są zbyt drogie, a firmę TFO polecił mi znajomy, który kiedyś drukował na ich wkładach i sobie chwalił. Była to co prawda atramentówka, ale mam nadzieję że mój HP m15a będzie dobrze chodził na tonerze od nich.

Dodaj komentarz